22.8 C
Prizren
E enjte, 18 Korrik, 2024

Ministri Peci takon fermerët e Prizrenit

Sot nën organizimin e Komunës së Prizrenit, do të mbahet një takim informativ mes ministrit të Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci dhe fermerëve të komunës së Prizrenit.

Në këtë takim, ku i pranishëm do të jetë edhe kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, do të trajtohet çështja e subvencioneve, granteve dhe politikave bujqësore zhvillimore.

Aktiviteti do të mbahet në ora 16:00, në Shtëpinë e Kulturës “Xhemajli Berisha”.

Më Shumë

Punime intensive për ndërtimin e tualeteve publike në Prizren

Punimet për ndërtimin e tualeteve publike përballë ndërtesës së Administratës Komunale në Prizren po vazhdojnë me intensitet të lartë. Ky projekt është pjesë e aktiviteteve...

Ministria ndalon qarkullimin e automjeteve me peshë më të madhe se 7.5T, shkak temperaturat

Ministria e Infrastrukturës, Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor ka bërë të ditur se ka marrë masa idhur me qarkullimin e automjeteve në vend për shkak...

Lajmet e Fundit