17.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Mleqani me LDK-në

LDK-logo5-23Nëndega e LDK-së në Mleqan mbajti një takim me banorët e fshatit, në të cilin të pranishëm ishin kryetari i Degës, Januz Kastrati dhe kandidati për kryetar të Komunës së Malishevës, Salih Morina me bashkëpunëtorë.

Kryetari Januz Kastrati tha se Mleqani gjithmonë ka pasur aktivistë të devotshëm të LDK-së. Po ashtu, ai theksoi se LDK-ja në Malishevë do të angazhohet për një qeverisje të drejtë, të barabartë dhe efikase, si dhe kërkoi nga të pranishmit që ta mbështesin Salih Morinën për kryetar komune.

Ndërsa, kandidati për kryetar të Komunës, deputeti Salih Morina, tha se LDK-ja do ta ndryshojë kursin qeverisës në Malishevë. Ai u zotua se në Mleqan, gjatë mandatit të tij qeverisës, do të investohet në ujësjellës, kanalizim, asfaltim të rrugëve lokale, si dhe ndërtimin e një shtëpie të shëndetit në fshat.

Banorët e pranishmit të fshatit Mleqan shprehën bindjen e tyre në fitoren e LDK-së në Malishevë. Ata premtuan se në këto zgjedhje Mleqani do të votojë LDK-në dhe kandidatin e saj, Salih Morina.

Më Shumë

Ish-komandanti i UÇK-së ftohet nga Specialja, reagon fshati Mushtisht

Ish-komandanti i Zonës Operative të Pashtrikut, të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sadik Halitjaha, disa ditë më parë ka pranuar ftesën që të paraqitet në...

Dy pitbulla terrorizojnë një fshat të Suharekës, kanë mbytur disa qen të tjerë, askush s’e di kush i ka lëshuar

Në fshatin Budakovë të Suharekës, një qytetarë është ankuar në rrjete sociale, se dikush i ka sjellë dy qen mjaft të rrezikshëm të racës...

Lajmet e Fundit