16.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Muja i “sëmurë” takohet me banorët e lagjes “Bajram Curri”

Muja ne bajram currKandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Ramadan Muja, është takuar të premten  me banorët e lagjes “Bajram Curri” në Prizren.  Bashkë me Mujën në këtë lagje kanë qëndruar edhe përfaqësuesit e Shtabit Zgjedhor të PDK-së.  Muja tha se se në këtë lagje janë realizuar shumë projekte. “ Mund t’ju tham me plotë gojë se lagjja “ Bajram Curri” është bërë qendra e re e qytetit”, tha Muja.

Ramadan Muja javën e kaluar nuk ka marrë pjesë në seancën gjyqësore, për shkak përblemeve shëndetësore. Ruzhdi Berisha avokat mbrojtës i Mujës ka thënë se për shkak të gjendjes jo të mire, klientit të tij i  është shtyrë për 10 tetor. Pak ditë pas këtij arsyetimi,  Muja,  sot ka vizituar banorët e lagjes “Bajram Burri”. Ai në këtë lagje foli për investimet që i ka bërë si kryetar i Komunës së Prizrenit.  Sipas tij, në “Bajram Curri” janë investuar rreth 4.3 milion euro.

“ Në këtë lagje është investuar në infrastrukturën tokësore dhe nëntoksore, në rregullimin e rrjetit të ujit të pijës, shtrimin e rrugëvë, ndërtimin e pesë shkollave moderrne, sallave rekrativo-sportive, shtëpive të kulturës, qendra rinore e shumë e shumë projekte të tjera, të cilat shkojnë në interes të qytetarëve, dhe të cilat kanë për qëllim rritjen dhe përmirësimin e cilësisë së jetës së tyre”, tha Muja.

Ai  si suksese të Komunës së Prizrenit, ka numruar edhe themelimin e Universitetit të Prizrenit. “Kjo është një e arritur e madhe”, tha Muja.Kryetari i Degës së PDK-së në Prizren, Minir Krasniqi, ndërkaq  tha se të gjithë qytetarët e Komunës së Prizrenit, duhet të jenë  krenar për punën që ka bërë “Qeveria Muja”.  Sipas tij, kryetari  Muja, çdo herë ka qenë i hapur për të dëgjuar hallet e qytetarëve, dhe ka bërë të pamundurën qe të përmirësohen kushtet e jetesës së qytetarëve tonë.

Kandidati i PDK-së për Asamblenë Komunale, Masar Shala tha se ndihet i lumëtur që është para bashkëqytetarëve të tij. ” Jam i lumtur dhe ballëhapur para jush,  dhe kjo ka një adresë që është  Ramadan Muja”, tha Shala./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Kurti: Rektori Statovci, figurë e jashtëzakonshme në kohën e duhur

Sot bëhen 25 vite nga protesta më e madhe studentore e vitit 1997, e organizuar nga Unioni i Pavarur i Studentëve të Universitetit të...

Beatrix Ramosaj shfaqet atraktive dhe e veshur me shumë stil në paraqitjen e fundit

Këngëtarja shqiptare, Beatrix Ramosaj ka qenë ndër emrat më të komentuar në media rozë muajve të fundit. Pjesëmarrja e saj në Big Brother VIP e...

Lajmet e Fundit