23.8 C
Prizren
E martë, 9 Gusht, 2022

Mot shumë i nxehtë deri më 10 gusht

Nxeht-dielliNë Kosovë dhe përgjithësisht në rajon deri më 10 gusht pritet një mot me diell dhe shumë i nxehtë me temperatura nga 34 deri në 38 gradë Celsius. Pra, edhe java e ardhshme do të jetë shumë e nxehtë.

Rekomandohet që në pikun e vapës, nga ora 10 deri në orën 17, të mos dilet në diell. Kjo vlen sidomos për ata me sëmundje kronike, por është mirë që diellin ta evitojnë edhe tjerët dhe këshillohet të zbatohen praktika tradicionale të freskimit.

Më Shumë

Policia u bllokoi skafet, pas Vlorës edhe Velipoja në protestë

Pronarët e skafeve në Velipojë kanë dalë në protestë, për të kërkuar zgjidhjen e problemit të bllokimit të mjeteve të tyre detare, pasi thonë...

Kurti: Veprimet e strukturave kriminale në veri, po cenojnë rëndë sigurinë në Kosovë

Kryeminsitri Albin Kurti ka takuar komandantin e Forcave paqeruajtëse të NATO-s në Kosovë (KFOR), Gjeneral Major Ferenc Kajári. Siç njofton Qeveria, në takim u ritheksua...

Lajmet e Fundit