30.8 C
Prizren
E enjte, 21 Shtator, 2023

Moti sot kryesisht me diell, temperaturat deri në 33 gradë

Sot mbi vendin tonë parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara, të cilat gjatë ditës mund te sjellin riga shiu të shoqëruara me shkarkime rrufesh.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vlerat e temperaturave minimale do të lëvizin ndërmjet 14-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 29-33 gradë Celsius.

Gjatë ditëve në vazhdim parashihet se do të fryjë erë nga drejtimi i veriut dhe verilindjes e lehtë dhe lokalisht e fortë. Indeksi UV mbetet i lartë prandaj këshillohet respektimi i udhëzimeve të IKSHP-së, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

 

E dashura shtatzënë e Neymarit, Bruna Biancardi thyen heshtjen pasi ai u pa i shoqëruar nga dy femra në një klub nate

E dashura shtatzënë e asit brazilian të futbollit Neymar ka thyer heshtjen e saj pasi së fundmi u shfaqën pamjet komprometuese të sulmuesit me...

Gjykata e Tiranës merr vendim që Dritan Goxhaj të ekstradohet në Hagë

Gjykata e Tiranës ka vendosur t’i hapë rrugë ekstradimit të ish-luftëtarit të UÇK-së, Dritan Goxhaj. Ky i fundit, i arrestuar në vendin tonë gjatë muajve...

Lajmet e Fundit