15.8 C
Prizren
E hënë, 25 Shtator, 2023

Moti sot me diell dhe vranësira të cilat parashihen të sjellin shi

Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat parashihen të sjellin shi.

Sipas IHK-së, reshjet me sasi më të mëdha priten në perëndim dhe veriperëndim të Dukagjinit.

Temperaturat pritet të sillen mes 11 gradë Celsius minimalja dhe 26 gradë Celsius maksimalja.

Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit.

Dasmori qëlloi me armë për të festuar, gabimisht vret dhëndrin

Ngjarje tronditëse është regjistruar në Jordani, ku dhëndri është vrarë aksidentalisht ditën e tij të dasmës. Autor i vrasjes aksidentale ishte një nga dasmorët, që...

Ylli rrezikon të mbetet pa sponsorin kryesor për shkak të dhunës në Superkupë

Dhuna e shfaqur në turneun e Superkupës së Kosovës në basketboll rrezikon të ketë pasoja të mëdha për nikoqirin, Golden Eagle Ylli. Shaqir Palushi, që...

Lajmet e Fundit