35.8 C
Prizren
E hënë, 15 Korrik, 2024

Moti sot: Me diell dhe vranësira, temperaturat deri në 27 gradë Celsius

Të dielën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta në pjesën e parë të ditës, ndërkaq gjatë pasditës pritet shtim i vranësirave.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga pesë deri në nëntë gradë Celsius, derisa ato maksimalet nga 25 deri në 27 gradë Celsius, njofton Meteo Kosova përcjell Klankosova.tv

Era do të fryjë nga veriu, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 20-53 km/h.

Më Shumë

Shkeljet në trafik/ Mbi 2100 gjoba për një javë në rajonin e Prizrenit

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren, Njësia Rajonale e Komunikacionit Rrugor dhe stacionet policore përkatëse kanë zbatuar me rigorozitet planin operativ "Siguria në trafikun...

Hyn në fuqi vendimi për ndalimin e qarkullimit të automjeteve me peshë mbi 7.5 tonë

Nga sot ka hyrë në fuqi vendimi për ndalimin e qarkullimit në autoudhë, rrugë nacionale dhe rajonale për të gjitha automjetet e transportit të...

Lajmet e Fundit