-0.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Moti sot me diell e vranësira

Sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të jenë mes 22-25 gradë Celsius.

Më Shumë

Shënohet manifestimi “Muzgjet e Prizrenit”

Shoqata për Kulturë dhe Art “ Fidani” në Prizren, ka organizuar sot manifestimin “Muzgjet e Prizrenit”. Manifestimi u organizua për nder të  28 Nëntorit. Poetët I ...

Dyshohet se është vrarë njëri nga grabitësit e argjendarisë në Suharekë

Gjatë një operacioni policor, policia ka neutralizuar njërin nga grabitësit e argjendarisë në Suharekë, me ç’rast i njëjti ka mbetur i vrarë. Po ashtu dyshohet...

Lajmet e Fundit