10.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Moti sot me diell, reshje shiu e shkarkime rrufesh

Moti në vendin tonë sot do të jetë kryesisht me diell dhe pjeserisht i vranët.

Siç njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, vranësirat gjatë ditës do të intensifikohen duke u shoqeruar me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Kjo situatë meteorologjike do të krijojë kushte që të krijohen erëra të percjella me stuhi.

Pas datës 8 korrik, sipas parashikimeve numerike, shihet një stabilizim i përkohshëm i kushteve meteorologjike, raporton IHMK.

Lajçak paralajmëron takime me emisarë të BE-së dhe Escobarin

Përfaqësuesi i veçantë i Bashkimit Evropian për dialog Miroslav Lajçak do mban takim të jashtëzakonshëm me këshilltarët e liderëve të Gjermanisë, Francës dhe Italisë,...

Zhduket një person në Mamushë

Një person ka raportuar se djali i tij para tre ditëve ka dalë nga shtëpia dhe nuk dihet vend ndodhja e tij. Në raportin 24...

Lajmet e Fundit