20.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Moti sot me vranësira, por me temperatura deri në 19 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se moti sot do të jetë kryesisht me vranësira, por dhe me intervale të kohë pas kohëshme me diell.

Sipas njoftimit të këtij institute, temperaturat maksimale do të arrijnë në 19 gradë, përcjell Klankosova.tv.

“Mot kryesisht me vranësira dhe me intervale të kohë pas kohëshme me diell. Vranesirat parashihen të sjellin riga shiu,jo në gjithë territorin, por kryesisht në viset e larta, kurse temperaturat parashihen të shenojnë rritje të lehta në vlerat e mesditës”, thuhet tutje në njoftim.

Më Shumë

SHBA-ja me “sanksione” Kosovës: S’ka ndihmë me shtetet mosnjohëse, përjashtim nga Defender Europe

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, u ka thënë përfaqësuesve të disa medieve kosovare, se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ”duhet ta kuptojë se...

Vazhdojnë pushimet luksoze në Egjipt, kjo është ‘sefaja’ që po e bëjnë Arjola e Adriana

Dy aktoret e njohura shqiptare, Adriana Matoshi dhe Arjola Demiri, janë shoqe shumë të mira me njëra-tjetrën. Përveç projekteve të përbashkëta në sferën profesionale, ato...

Parashikimi i motit

Lajmet e Fundit