19.8 C
Prizren
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Mourinho konfirmohet si trajner i ri i Fenerbahçes

Fenerbahçe ka konfirmuar emërimin të Jose Mourinhos si trajner i ri i klubit.

Mourinho ka qenë jashtë loje që kur u shkarkua nga Roma në mes të janarit, por tani ka vendosur ta bëjë Stambollin shtëpinë e tij të re.

Klubi postoi një klip të shkurtër të shtunën në mbrëmje, ku shfaqej 61-vjeçari duke ndarë emocionet e tij për këtë lëvizje.

“Shihemi nesër. Le të fillojmë udhëtimin tonë së bashku”, tha Mourinho.

Fenerbaçe shkarkoi ish-trajnerin ?smail Kartal pasi ai humbi me vështirësi titullin e Super Lig ndaj rivalëve të mëdhenj Galatasaray, pavarësisht se fitoi 99 pikë dhe humbi vetëm një ndeshje.

Klubi do të shpresojë që lëvizja e tyre e madhe të çojë në trofe dhe është një bast i mirë duke marrë parasysh reputacionin e merituar të Mourinhos si një fitues serial, shkruan Sportsmole.co, përcjell Klankosova.tv.

Ai ka fituar tituj të ligës në Angli, Portugali, Itali dhe Spanjë dhe gjithashtu ka fituar katër trofe evropianë – Ligën e Konferencës së Evropës 2022 me Romën, Ligën e Evropës 2017 me United dhe dy tituj të Ligës së Kampionëve me Inter Milanin (2010) dhe Porton respektivisht ( 2004).

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Abrashi: Të mbretëron dashuria mbi urrejtjen

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren, Artan Abrashi, ka vizituar Bashkësinë Islame në këtë qytet, ku ka uruar të gjithë besimtarët për festën e...

Rahovec/Po intervistohej për një rast të kanosjes, i dyshuari pranon se posedon armë

Policia njofton se gjatë intervistimit të një të dyshuari në Rahovec për një rast të kanosjes, i njëjti ka pranuar se posedonte një armë...

Lajmet e Fundit