13.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

Muhadri, MVP e gjysmëfinales së dytë

Bashkimi ka arritur që të triumfoj 2:0 në seri ndaj Penzes në fazën e parë të playoff-it, në Superligen Femrat.

Aulona Muhadri ishte lojtarja më e dalluar e ndeshjes e cila shënoi 22 pikë, regjistroi 13 kërcime dhe asistoj një herë.

Bashkimi triumfoi mbrëmë ndaj Penzes me rezultat 53:77, kurse në finale do të takohet me Prishtinën.

Më Shumë

152 vite nga lindja e Asdrenit, autorit të Himnit të Flamurit

Aleksandër Stavre Drenova i njohur si Asdreni ka lindur më 11 prill 1872 në Drenovë të Korçës, dhe ishte njëri nga poetët me të...

Kalon në Komisionin për Arsim Projektligji për Provimin e Maturës, Nagavci: Evidentohet mundësia për të kopjuar

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, ka deklaruar se nxënësit të së njëjtës klasë do të shpërndahen në Provimin e Maturës,...

Lajmet e Fundit