19.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Muhamed Thaqi, trajner i Rahovecit

Muhamed Thaqi do të jetë në krye të klubit të basketbollit, Rahoveci për sezonin e ri në Superligën e Kosovës.

Thaqi është zyrtarizuar të shtunën te Rahoveci, ekip me të cilin së shpejti do t’i nisë përgatitjet për sezonin e ri, që starton muajin tjetër.

“Muhammed Thaçi zyrtarisht merr timonin për të drejtuar skuadrën tonë në këtë edicion”, thuhet në njoftimin e klubit.

Më Shumë

Vazhdojnë pushimet luksoze në Egjipt, kjo është ‘sefaja’ që po e bëjnë Arjola e Adriana

Dy aktoret e njohura shqiptare, Adriana Matoshi dhe Arjola Demiri, janë shoqe shumë të mira me njëra-tjetrën. Përveç projekteve të përbashkëta në sferën profesionale, ato...

Zelensky i kërkon parlamentit të Ukrainës ta sanksionojë Iranin për 50 vjet

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, i ka kërkuar parlamentit të vendit të vendosë sanksione ndaj Iranit për 50 vjet. Duke cituar një projekt-rezolutë, gazeta ukrainase...

Lajmet e Fundit