15.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Muharremaj ndan rrogën për nxënësit që nuk mund ta paguajnë Mbrëmjen e Matures

Kryetari i Suharekës Bali Muharremaj ka thënë se këto ditë organizohet Mbrëmja e Maturës dhe dhe secili prej tyre shok shoqe ka dëshirë të jetë prezent, mirëpo, ka nga ata të cilët nuk mund të jenë prezent për shkaqe financiare.

Andaj, ai thotë se do të jetë i gatshëm, që nga rroga e tij të ndaj një pjesë për ata që kanë nevojë ta paguajnë pjesën e tyre për pjesëmarrje në Mbrëmjen e Matures.

Njoftimi i plotë:

 

Ke?to dite? organizohet Mbre?mja e Mature?s, dhe secili prej tyre ka de?shire? te? jetë prezent me shoke?t dhe shoqet e klasës.

Mire?po, ka nga ata te? cile?t nuk mund te? jene? prezent pe?r shkaqe financiare.
Une? jam i gatshe?m, qe? nga rroga ime te? ndaj nje? pjese? pe?r ata qe? kane? nevoje? ta paguajne? pjesën e tyre pe?r pjesëmarrje ne? Mbre?mjen e Matures.

Me? shkruani privatisht, se cili shok apo shoqe e juaja ka nevoje?.
Poashtu i lus nxe?ne?sit, prinde?rit e te? cile?ve qe?ndrojne? mire? financiarisht, qe? ti ndihmojne? shoqet dhe shoke?t e tyre.

Askush nuk duhet te? mungoje? ne? mbre?mjen e matures pe?r arsye financiare.
Bali Muharremaj

Më Shumë

Mes vërshimeve e varfërisë, bujku nga Krusha e Rahovecit: Kam humbur 20 mijë euro nga përmbytjet

Në rrugën kryesore që të dërgon nga Gjakova për në Prizren, udhëtarët kalojnë përmes fshatit Krushë të Rahovecit. I njohur për bujqit e devotshëm,...

Rusi: Qindra të arrestuar në protestat kundër vendimit të Putinit për dërgimin e civilëve në luftë

  Qindra njerëz janë arrestuar nga autoritetet ndërsa protestat kundër “mobilizimit të pjesshëm” të ri të Rusisë vazhdojnë në të gjithë vendin, ka thënë një...

Lajmet e Fundit