33.8 C
Prizren
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Muja: Me 1 dhjetor do të festojmë bashkarisht

muja me bisnesmenetKandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit Ramadan Muja, votën për balotazhin e 1 dhjetorit e ka kërkuar para banorëve të fshatit Mushnikovë dhe Lubizdhë. Ai iu ka premtur se do të vazhdojë të punojë edhe në mandatin e tretë për të përmisuar jetën e tyre.

”Ju falenderoj shumë dhe përzemërsisht që me 3 nëntor me votuat për kryetar të Prizrenit. Ju ftoj që edhe me 1 dhejetor të votoni dhe të festojmë së bashku”, tha Muja.

“Ne do të angazhohemi fuqishëm që në Ekzekutivin Komunal të Prizrenit të përfaqësojmë interesin publik të qytetarëve dhe së bashku do të hartojmë prioritetet e projekteve të cilat do të ngrisin cilësinë e jetesës së qytetarëve edhe në paralagjen e qytetit Lubizhdë dhe Mushnikovë”.

Nënkryetari i PDK-së Enver Hoxha, tha ndërkaq se fitorja e PDK-së në zgjedhjet e 3 nëntorit ka qenë historike. “Votat e Lubizhdës i kanë dhënë verdiktin përfundimtar fitores sonë të përbashkët”, tha Hoxhaj.

Në këto tubim elektorale ftesë për dalje në zgjedhje më 1 dhjetor kanë bërë edhe anëtarët tjerë të koalicionit, Fatmir Kastrati nga AAK, Emilija Rexhepi nga NDS, Rasim Demiri nga VAKAT. Ata thanë se kandidati Ramadan Muja përfaqëson me dinjitet të lartë edhe votën e tyre. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Rrëfimi i fotoreporterit që xhiroi largimin e forcave serbe nga Prizreni

Muaji qershor për shumicën e qytetarëve të vendit është i spikatur për shkak se pikërisht në këtë muaj vendi u çlirua nga Serbia. E,...

Mamusha do të bëhet me Qendër Kulturore Rinore me vlerë 1.7 milion euro

Ministria e Kulturës, Ministria e Zhvillimit Rajonal dhe Komuna e Mamushës kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi për projektin “Ndërtimi i Qendrës Kulturore Rinore në Mamushë”. Projekti...

Lajmet e Fundit