25.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Muradije Muriqi dhe Mejreme Berisha vlerësohen me Çmimin për Vepër Jetësore në fushën e teatrit

Në kabinetin e Ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, sot është zhvilluar ceremonia e ndarjes së çmimeve vjetore në fushën e teatrit, shkruan KultPlus.

Ministri Hajrulla Ceku ka pritur jurinë dhe laureatët e këtij viti.

Juria profesionale kishte vendosur që Çmimi për Vepër Jetësore këtë vit të ndahet për dy aktore, Muradije Muriqi dhe Mejreme Berisha.

Lajmi është duke u përditësuar. / KultPlus.com

Më Shumë

25 vjet më parë ra në altarin e lirisë dëshmori i parë i Prizrenit, Përparim Thaçi

25 vjet më parë ra në altarin e lirisë dëshmori i parë i Prizrenit futbollisti, Përparim Thaçi Në luftën për liri, dëshmori i parë i...

Modriqi pritet të largohet nga Reali

Luka Modriq raportohet se ia ka komunikuar Real Madridit dëshirën për t’u larguar nga klubi. Ky vendim tij thuhet se vjen pas ofertës që ka...

Lajmet e Fundit