3.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

Murati mburret me punën e qeverisë: Atë që tjerët nuk arritën ta bënin për dy dekada, u bë për më pak se 3 vjet

Ministri i Financave, Hekuran Murati tha se atë që të tjerët nuk arritën ta bënin për dy dekada, qeveria e tanishme e ka bërë për më pak se 3 vjet.

Ai u mburr me libralizimin e vizave, heqjën e targave jo-legale dhe lëvizjen e papanguar me targa RKS.

Murati gjithashtu e përmendi edhe fillimin e pagesës së energjisë elektrike në katër komunat veriore, raporton Klankosova.tv.

“Atë që tjerët nuk arritën ta bënin për dy dekada, u bë për më pak se 3 vjet:

liberalizimi i vizave

heqja e targave jo-legale dhe lëvizja e papenguar me targa RKS

fillimi i pagesës së energjisë elektrike në katër komunat veriore”, shkroi ai në Facebook.

Më Shumë

Davies arrin marrëveshjen personale me Reali

Gazetari i njohur gjerman i merkatos, Florian Plettenberg, ka njoftuar se Real Madrid po punon për një tjetër transferim të madh. Pas marrëveshjes për Kylian...

Vdes legjenda gjermane, Andreas Brehme

Legjenda gjermane, Andreas Brehme ka vdekur sot në moshën 63 vjeçare. I ndjeri do të kujtohet për golin e fitores së Gjermanisë në finalen e...

Lajmet e Fundit