-6.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Musmurati: Askujt s’po i bëjmë presion

BasriMusmurati6-06Sekretari i Përgjithshëm i PDK-së, Bsari Musmurati, u është kundërpërgjigjur pretendimeve të LDK-së, AAK-së dhe NISMËS, se po i bëjnë presion presidentes Atifete Jahjaga për madatim të dyfishtë të PDK-së për formimin e qeverisë së re.

Musmurati ka thënë për “Epoken e re” se partia më e madhe në vend nuk i bën presion asnjë institucioni dhe se deklarimet e këtyre partive janë të pavërteta dhe nuk përmbajnë asnjë bazë.

Më Shumë

Mot i ftohtë në fundjavë, temperaturat deri në -10

Ditën e shtunë po parashihet të mbajë mot kryesisht me vranësira, me të reshura shiu e bore. Nga dita e diel mot i acartë...

Puhi

Enver Sulaj Petalet të bien mbi qerpikë S’ke sy As veshë Buzëqeshja të ndjekë si hije. Lehtë mbi faqe Të bie dora S’e ndjen zjarrin. Si dje, sot, në çdo mot Rrjedhë koha Na...

Lajmet e Fundit