3.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Zgjedhjet e jashtëzakonshme i rrezikojnë zgjedhjet në LDK

LDK-logo5-23Nëse vendi shkon në zgjedhje të jashtëzakonshme, kjo, sipas zyrtarëve të LDK-së, do të bënte që zgjedhjet e brendshme të LDK-së të shtyhen në afat të pacaktuar.

Ndryshe ata shpresojnë se nuk do të shkojnë në zgjedhje të jashtëzakonshme. Ndërsa është paralajmëruar se ka zëra të pakënaqur brenda LDK-së, të cilët pritet të “shpërthejnë”, në kohën e zgjedhjeve të këtij subjekti.

Agim Veliu, anëtar i Kryesisë së LDK-së, është shprehur se nuk beson se do të përsëriten zgjedhjet nacionale, për teke të disa individëve. Në këtë mënyrë LDK-ja do të mund t’i kryente zgjedhjet në kohën e caktuar që është fundi i muajit nëntor…tribuna/

Më Shumë

Kryeziu: Me pas treguar kaq dashuri për Amerikën sikur për Martin Berishajn, Kosova do të ishte më mirë

Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu, ka reaguar lidhur me zhvillimet e fundit dhe raportet me Amerikën. “Sa respekt, dashuri e përkushtim po...

U përkujtua 33 vjetori i masakrës së Malishevës

Sot, u bënë 33 vite nga ngjarja më e rëndë e vitit 1990 në Malishevë, ku ranë dëshmorë Ali Kryeziu dhe Hisni Mazreku, ndërsa...

Lajmet e Fundit