2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Mustafa: Falënderoj gjyqtarin amerikan për korrektësinë karshi vendimit të Kushtetueses

isa mustafa 3Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka komentuar në lidhje me reagimin e gjyqtarit amerikan të Gjykatës Kushtetuese në lidhje me vendimin e plotë të kësaj gjykate për sa i përket seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës.

Gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Robert Carolan, ka thënë se vendimi i Kuvendit për të zgjedhur Isa Mustafën kryetar të Kuvendit, ishte në përputhje me Kushtetutën. Sipas tij, meqë Agim Aliu i PDK-së nuk mori votat e shumicës së deputetëve, atëherë shumica zgjodhi në përputhje me Kushtetutën Isa Mustafën, kryetar të Kuvendit.

Në komentin e tij në Facebook, Mustafa e ka falënderuar gjyqtarin Carolan.

“Falënderoj gjyqtarin amerikan, Robert Carolan për korrektësinë dhe objektivitetin e tij karshi vendimi të sotëm politik të Gjykatës Kushtetuese”, ka thënë Mustafa.

Më Shumë

Zbathur shëtitët nëpër buzët tua

Poezi nga Visar Zhiti Zbathur, Vetëm zbathur Shëtitet nëpër buzët tua. Këmbët mu mbushën Me petale të kuqe puthjesh Që më bien gjatë ecjes. Dhe kështu u krijuan yjet Në qiellin tonë...

Kuvendi sot mban seancë plenare, në rend dite janë pyetjet parlamentare

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të re plenare. Në rend të ditës në këtë seancë janë pyetjet parlamentare të deputetëve për kabinetin...

Lajmet e Fundit