2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Muzeu Arkeologjik i Prizrenit tashmë i hapur për vizitorët

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, ka njoftuar se pas ndërhyrjeve të profesionistëve, Muzeu Arkeologjik i Prizrenit ka marrë formën e një institucioni modern muzeal dhe është hapur për vizitorët.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

Në vijim gjeni postimin e ministrit Çeku:

Edhe një muze modern mirëpret vizitorët

Fal punës së profesionistëve dhe investimeve të Ministrisë së Kulturës, Muzeu Arkeologjik i Prizrenit ka marrë formën e një institucioni modern muzeal. I hapur për vizitorë dhe me një program të veçantë për fëmijët, muzeu ka krijuar standard të ri të dokumentimit dhe prezantimit të historisë sonë.

Programi ynë shtetëror për muzetë do të ketë shtrirje në gjithë territorin e shtetit. Ndërhyrjet në muzetë do të vazhdojnë me dinamikë të shtuar

Më Shumë

Konfirmohet vrasja e të dyshuarit për grabitjen në Suharekë, shkon në shtatë numri i të arrestuarve

Policia e Kosovës ka thënë se të enjten e ka neutralizuar një të dyshuar për grabitjen e argjendarisë në Suharekë dhe se ka shkuar...

Vdes aktori Mirush Kabashi

Aktori i mirënjohur i teatrit dhe kinemasë shqiptare, Mirush Kabashi ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare. Lajmi u konfirmua nga familjarë të tij. Ata shkruan...

Lajmet e Fundit