8.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Napoli, tre statuja për të nderuar Maradona-n

Diego Armando Maradona nuk do të harrohet kurrë nga skuadra dhe qyteti i Napoli-t, për atë çka ai i dha atyre dhe tifozëve. “Pibe de Oro” do të ketë tre statuja në Napoli, që do të vendosen në një vjetorin e ndarjes së tij nga jeta.

Tre statuja bronzi do të shërbejnë si për të treguar “pavdekshmërinë” e Maradona-s, në qytetin që e donte dhe e nderonte.

Dy statuja do të vendosen, përkatësisht një në hyrje të stadiumit, që mban emrin e tij “Diego Armando Maradona” dhe një në brendësi të stadiumit. Statuja e tretë do të vendoset në Muzeun Arkeologjik Kombëtar të Napolit.

Statuja e parë do të vendoset të enjten e 25 nëntorit pranë stadiumit. Ceremonia do të filloje nga ora 13:30.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Deputetja shqiptare në Kroaci reagon ndaj presidentit kroat lidhur me Kosovën

Deputetja shqiptare në Parlamentin e Kroacisë, ka reaguar pas deklaratave jo-diplomatike të presidentit kroat Zoran Millanoviq. Deputetja Ermina Lekaj Prljaskaj në një postim në Facebook,...

300 policë nën hetim nga prokuroria në Shqipëri

Bilanci i vitit 2022 i Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore dëshmoi se Policia e Shqipërisë vijon të ketë probleme. Punonjës të caktuar shpesh janë konstatuar në...

Lajmet e Fundit