11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Naser Osmani i lirë, obligohet të paraqitet në polici

naser osmaniDeputeti i LDK’së, Naser Osmani do të mbrohet në liri. Kështu ka vendosur trupi gjykues i Gjykatës Themelore në Prishtinë.
Osmani obligohet vetëm të paraqitet në polici, derisa 11 zyrtarët e tjerë është aplikuar masa e arrestit shtëpiak të cilët dyshohen për rastin e Fabrikës së Armaturës FAN në Podujevë.

Avokati i Naser Osmanit, Besnik Berisha ka kumtuar vendimin e gjyqit se klienti i tij nuk do të mbahet në paraburgim.

“Ai është detyruar të lajmërohet në polici dhe praktikisht është hedhur poshtë kërkesa e Prokurorisë për paraburgim”, ka thënë avokati Berisha.
Ndryshe, Osmani e kishte cilësuar urdhrin për arrest si politik, pasi kishte thënë se gjithçka po ndodh për shkak se kishte kërkuar të mbylleshin kazinot në Kosovë.

Gjyqtari i procedurës paraprake, Vehbi Kashtanjeva ka marrë vendim që Agim Deshishkut, pronar i fabrikës FAN, ti shqiptohet masa e paraburgimit për një muaj.

Masë si të Naser Osmanit ka marrë edhe i dyshuari tjetër Naim Avdiu, ndërsa disa të tjerëve u është shqiptuar masa e arrestit shtëpiak.

Më Shumë

I anulohet leja e vozitjes një qytetari në Prizren, kishte 19 kundërvajtje

Policia e Kosovës i ka anuluar lejën për të gjitha kategoritë një vozitëse. I njëjti, sipas një komunikate për media, ka marrë 21 pikë negative për shkak...

Llava e ujqërve zbret në Dragash

Të shtunën një kope me ujqër është parë në fshatin Pllajnik të Dragashit. Në një video të publikuar vërehen një numër i lartë i ujqërve...

Lajmet e Fundit