19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Naser Osmani paraqitet në polici në Vërmicë

naser osmaniNë pikën kufitare në Vërmicë, është paraqitur në Polici, deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Osmani.
“Rreth orës 06:05 në Pikë Kalimin Kufitar Vërmicë, është paraqitur në Polici personi i kërkuar N. O”, njofton policia.

I njëjti është shoqëruar nga njësiti policor i Policisë Kufitare për në Drejtorinë Kundër Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, për të vazhduar me procedurat e mëtutjeshme.

Një ditë më parë Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit ka zhvilluar një operacion të gjerë policor në disa lokacione të Kosovës, me ç’rast ka arrestuar 11 persona.
Operacionit i ka paraprirë një hetim disa mujor lidhur me çështjen e privatizimit të fabrikës “FAN”, në komunën e Podujevës, me ç’rast nga zyrtarë të Agjencionit Kosovare të Privatizimit, anëtarë të Bordit Menaxhues të Agjencionit Kosovar të Privatizimit dhe zyrtarë të Kadastrës në Komunën e Podujevës, në bashkëkryerje nga viti 2006 deri në vitin 2012 dyshohet se kanë kryer veprat penale si: keqpërdorim i pozitës zyrtare apo autoritetit zyrtar, mashtrimi në detyrë, legalizim i përmbajtjes së rreme, shkaktim i falimentimit, keqpërdorim i autorizimeve ekonomike.

Më Shumë

Ky pritet të jetë futbollisti shqiptar që vesh fanellën e Liverpoolit

Futbollisti shqiptar, Brajan Gruda është afër transferimit tek skuadra e Liverpoolit nga Mainzi në Gjermani. Kjo lëvizje, ekipit anglez pritet t’i kushtojë diku 22 milionë...

Bujqit e Rahovecit përkrahen me 21 milionë euro grante e subvencione

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci gjatë vikendit ka qëndruar në qytetin e Rahovecit, me ç’rast ka shënuar “Ditën e Verarisë”,...

Lajmet e Fundit