17.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Prizren, gjoba për ata që nuk respektojnë rregullat në komunikacion

Policia-rrugorePolicia në Prizren, me plan operativ në trafik duke filluar nga sot e deri me 7 maj. Qëllimi është vetëdijesimi i qytetarëve për respektimin e rregullave të komunikacionit dhe parandalimi i aksidenteve me fatalitet.
Komandanti i Policisë së Trafikut, Lulzim Shala thotë se do të ndëshkohen të gjithë ata qytetarë që nuk respektojnë shenjat, por edhe shoferët e pa ndërgjegjshëm.

Në katër mujorin e parë të këtij viti, në regjionin e Prizrenit, kanë humbur jetën katër këmbësorë nga pakujdesia e vozitësve. Kjo ka bërë që Drejtoria regjionale e policisë të nis planin operativ në trafik, raporton RTK.

Shala tha se “Java e sigurisë’ ka për qëllim t’i vetëdijesojë qytetarët.

Policia në Prizren sipas kapitenit Shala, ka filluar së zbatuari në praktikë edhe vendimin e Ministrit të brendshëm, Bajram Rexhepi për konfiskim të dokumentacionit shoferëve që kryejnë vepër kundërvajtës.

I pari i policisë së trafikut për regjionin e Prizrenit tha se gjobat do të sillen nga 15 deri në 40 euro varësisht veprës.

Më Shumë

Kërkohet ndihmë për shërimin e 18-vjeçarit, Argjend Jonuzaj nga Prizreni

Argjend Jonuzaj nga Komuna e Prizrenit ka nevojë për ndihmën tuaj. 18-vjeçari është diagostifikuar me Leukemi, trajtimi i kësaj sëmundje i cili bëhet vetëm jashtë...

Zbulohen rreth 500 bimë kanabisi në pronën e mërgimtarit në Rahovec

Në fshatin Celinë të Rahovecit  një mërgimtar ka gjetur plot bimë të kanabisit në pronën e tij, të cilët sipas informacioneve të para nuk...

Lajmet e Fundit