14.8 C
Prizren
E martë, 27 Shtator, 2022

Ndërron jetë aktivisti më i vjetër i Vetëvendosjes në Prizren

Ka ndërruar jetë aktivisti më i vjetër i Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren, Iljaz Susuri.

Lajmin për vdekjen e tij e ka publikuar kryetari i VV-së në Prizren, Artan Abrashi.

Postimi i Artan Abrashit në Facebook

Lajm i hidhur vdekja e bacës Iljaz nga Zhuri, aktivistit tonë më të vjetër dhe më të devotshëm. Që prej themelimit të Lëvizjes VETËVENDOSJE! nuk na la asnjëherë të vetmuar në protesta e demosatrata tona. Ku ishte padrejtësia ai ishte aty. Një jetë e tërë bashkëudhëtim me fatin e Kosovës, në tragjedi dhe gëzime.

Ishte shembull i shpirtit të pamposhtur dhe i rezistencës deri në frymën e fundit. Në emër të Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Prizren i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjarëve për humbjen e më të dashurit të tyre. Ai çdohere do të jetë në sheshe dhe zemrat tona. Të qoftë i lehtë dheu i Kosovës Iljaz Susuri.

Më Shumë

Punime në rrjet nga KEDS, në këto zona do ketë ndërprerje të rrymës në Prizren

Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet: 24.09.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit 1. TS 35/10 kV Pirana do të ndërprehet:     Dalja 10 kV Komuna Mamushe (kodi:...

Propozimi gjermano – francez i përafërt me kërkesat e Aleksandër Vuçiqit

Behxhet Sh. SHALA – BAJGORA Asgjë e re që nuk ishte dëgjuar më parë: Më në fund doli një propozim i emisarëve të kancelarit Sholc...

Lajmet e Fundit