3.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Ndeshje interesante në Superligën e basketbollit

Në fundjavë zhvillohet xhiroja e dhjetë e Prince Caffe Superligës. Takimi i parë dhe i vetëm i së shtunës zhvillohet ndërmjet Trepçës dhe Rahovecit.

Skuadra mitrovicase ka pesë fitore dhe tri humbje, ndërsa ajo rahovecase është në krizë me një fitore e tetë humbje (radhazi). Fitorja është e vlefshme për të dyja skuadrat që kanë ambicie të kundërta në këtë edicion. Vëllaznimi që ka ngritje të formës do të ndeshet me Sigal Prishtinën. Kuqezinjtë kanë katër fitore e pesë humbje, kurse ajo prishtinase pesë fitore e katër humbje, andaj pritet një ndeshje interesante, ndërsa palestra ‘Shani Nushi’ në Gjakovë pritet të jetë e mbushur me adhurues të basketbollit.

Ndeshja e fundit e kësaj xhiroje zhvillohet në mes të skuadrave prizrenase, Ponte Prizrenit dhe Bashkimit. Ponte ka tri fitore e katër humbje, kurse Bashkimi tri fitore e gjashtë humbje. Tifozët prizrenas kanë rastin të shohin një përballje të bukur në “Sezai Surroi”. Për ndeshjen Golden Eagle Ylli – Peja do të regjistrohet rezultati nga Liga Unike.

PRINCE CAFFE SUPERLIGA – JAVA 10

Të shtunë takohen:
19:00 Trepça – Rahoveci

Të dielën takohen:
17:00 Vëllaznimi – Sigal Prishtina
19:00 Ponte Prizreni – Bashkimi
Golden Eagle Ylli – Peja (Rezultati i Ligës Unike)

Më Shumë

Nisen hetimet për financim të paligjshëm të Macronit në fushata nga një kompani amerikane

Prokurorët financiarë të Francës, kanë nisur hetime ndaj presidentit francez Emannuel Macron, për lidhjet e tij me firmën amerikane të konsulencës McKinsey. McKiney, është nën...

Tragjedi në Katar: Vdes papritur një nga personat kyç të “Kupës së Botës”

Roger Pearce, drejtor teknik i ITV Sport, vdiq në Katar teksa po punonte për Kupën e Botës të këtij viti. Pearce vdiq në moshën 65-vjeçare...

Lajmet e Fundit