13.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Ndihmë për Teatrin “Bekim Fehmiu”

Tetari Profesionist “Bekim Fehmiu” në Prizren është në krizë financiare.

Aktorët kanë mbetur pa paga.

Kryetar i Klubit të Afaristëve në Prizren, Liman Asllani, ka marrë një nismë për t’i dal në ndihmë financiarisht aktorëve të këtij tetari.

“Unë nga buxheti familjar, që nesër, do të paguajë në llogari të Teatrit “Bekim Fehmiu”, 500 euro, pasi që biznesi gjatë kësaj periudhe nuk pati aktivitete”, tha Asllani për “QendraPress”.

Ai, fton të gjithë kolegët që t’i dalin në ndihmë “Bekim Fehmiut”.

“Foj të gjithë kolegët, të cilët gati një dekadë mbajtën gjallë shumë aktivitete në Prizren, që ta mbështesin brenda mundësive Tetarin “Bekim Fehmiu”’.

Asllani kërkon nga drejtori i Tetarit “Bekim Fehmiu”, që të publikojë xhirollogarinë bankare.

“E lus drejtorin e Teatrit që të bëjë publike xhirollogarinë ku mund të transferohen mjetet financiare”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

LDK pritet t’i shpallë sot zgjedhjet e brendshme

Lidhja Demokratike e Kosovës ka hyrë në vitin e tretë të saj në opozitë, dhe si duket në të kanë nisur disa zhvillime. Nacionale...

Grenelli në Tiranë, takon Ramën: Duhet ta lirojmë sa më shpejtë Thaçin nga burgu

sh i dërguari i Posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Richard Grenell, po qëndron në Tiranë ku ka zhvilluar sot një takim me kryeministrin...

Himnet në ankand

Lajmet e Fundit