21.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Ndryshimi i motit, bora mbulon qytetin e Dragashit

Kjo javë kryesisht ka qenë me mot të ndryshueshëm, me diell dhe vranësira ndërsa gjatë ditës së sotme është paralajmëruar edhe për reshje të borës në disa vende.
Në një fotografi të publikuar nga drejtori i Arsimit në Komunën e Dragashit, Selim Kryeziu, shihet se bora ka mbuluar rrugët e këtij qyteti.

Më Shumë

Nga nesër rikthehen reduktimet e rrymës, thotë KEDS-i

Reduktimet për rrymën, do nisin që nga nesër në mëngjes. Kështu ka bërë të ditur KEDS ndërsa njofton për fillimin e kufizimeve të energjisë elektrike,...

Pamje: Hajnat futen për të plaçkitur në Suharekë teksa familjarët ishin në dasmë

Rexhë Xhakmani nga Sllapuzhani i Suharekës, përmes kamerave në telefon kuptoi se tre keqbërës kanë hyrë në shtëpinë e vëllait të tij. Gëzimin që pati...

Lajmet e Fundit