22.8 C
Prizren
E enjte, 11 Gusht, 2022

Arrestohet një person në Prizren, u raportua se po shkonte i armatosur për të sulmuar djemtë e tij

Është arrestuar një person në Prizren nën dyshimin se ai po planifikonte të sulmonte me armë djemtë e tij.

Policia e Kosovës ka njoftuar se në stacionin në Krushë të Vogël, kanë marrë një informatë nga një qytetar, se një baba i ka kërcënuar djemtë e tij dhe se po shkon me armë në vendet e punës ku ata punojnë.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

“Reagimi policor ka qenë i menjëhershëm, ku është arritur të ndalohet i dyshuari dhe gjatë kontrollit në brezin e tij është gjetur një pistoletë dhe 10 fishekë të kalibrit 9mm. I dyshuari N.K. i lindur në vitin 1963 është shoqëruar në stacionin policor në Veri në Prizren, ku i njëjti është intervistuar. Për rastin është informuar prokurori i shtetit që ka urdhëruar që rasti të shkojë në procedurë të rregullt. Rasti po hetohet”, është njoftuar nga Policia.

Barnatorja bimore ”Bio Drini” po zgjerohet, hap pikën e re në lagjen “Bazhdarhane” të Prizrenit

Më Shumë

Konflikt familjar në Suharekë: Djemtë i dalin në krah nënës së tyre, kapen me babain për ta ndalur dhunën

Një rast i dhunës në familje ka ndodhur në fshatin Studençan të Suharekës. Kryefamiljari dyshohet se pas një fjalosjeje me bashkëshorten e tij e ka...

Ky është i arrestuari për sulmin seksual ndaj 12 vjeçares në Prizren

Policia në Prizren ka arrestuar të dyshuarin për sulm seksual ndaj 12 vjeç ares. I dyshuari i përfshirë në këtë rast është F. Berati, shtetas...

Lajmet e Fundit