16.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Në 20 vjetorin e luftës, përkujtohen dëshmorët e UÇK-së

Sot, me rastin e 20 vjetorit të fillimit të luftës së vitit 2001 në anën e Tetovës, Këshilli organizativ, Shoqata e veteranëve të luftës së Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare dhe familjet e dëshmorëve nga pamundësia për të shënuar këtë ditë si vitet e kaluara, për shkak të Pandemisë COVID-19, bënë homazhe tek vendreprehja e dëshmorëve nën Kalanë në fshatin Sellcë.

I kujtojmë me mburje dhe krenari ata që ranë për të mos vdekur kurrë. Qoftë i përrjetshëm kujtimi për dëshmorët dhe ata që dhanë jetën për liri.

Paqja sjell frytet e tokës së ujitur me gjak prandaj gjurmët e saj nuk humben kurrë.

Për të nderuar bashkëluftëtarët e rënë në Sellcë ishte kryetari i Shoqatës, Fazli Veliu i cili në emër të bashkëluftëtarëve vendosi buqetë me lule.

Më Shumë

Zelensky i kërkon parlamentit të Ukrainës ta sanksionojë Iranin për 50 vjet

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, i ka kërkuar parlamentit të vendit të vendosë sanksione ndaj Iranit për 50 vjet. Duke cituar një projekt-rezolutë, gazeta ukrainase...

Haradinaj u propozon deputetëve: Të shkojmë në mocion për të shkarkuar Qeverinë Kurti

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se kryeministri i vendit, Albin Kurti është sinonim i “poshtërimit deri në pabesi”. Haradinaj...

Moti sot me diell

Lajmet e Fundit