7.8 C
Prizren
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Në Celinë të Rahovecit kanë nisur punimet për ndërtimin e fushës së re sportive

Në fshatin Celinë, kanë nisur punimet për ndërtimin e fushës së re sportive.

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi i shoqëruar edhe nga Afrim Dina, drejtor i Drejtorisë për Kulturë, Rini dhe Sport kanë marrë pjesë në nisjen e punimeve për ndërtimin e fushës sportive në fshatin Celinë.

Pas nisjes së punimeve, kryetari Latifi ka thënë se ndërtimi i hapësirave te reja sportive është një prej prioriteteve kryesore të qeverisjes sonë, për të krijuar vende të përshtatshme ku të rinjtë tanë argëtohen dhe zhvillojnë talentet e tyre.

“Urime qytetarëve të Celinës ky projekt i ri, i cili do të përfundojë në afate të arsyeshme kohore”, ka thënë ndër të tjera kryetari Latifi.

Më Shumë

Nesër shqyrtohet Projektligji për Zyrtarët Publik dhe Pagat në Sektorin Publik

Projektligji për Zyrtarët Publik dhe Pagat në Sektorin Publik do të shqyrtohet më 2 dhjetor. Kështu ka thënë deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Valon Ramadani. “Komisioni për...

Ylli zhvillon ndeshjen e fundit në FIBA Europe Cup

Kampioni i Kosovës, Golden Eagle Ylli sot (e mërkurë) do të ketë ndeshjen e fundit në grupet e FIBA Europe Cup. Ylli nga ora...

Lajmet e Fundit