17.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Në Mamushë hapet ekspozita “A Balkan Tale”

Ekspozita ne mamusheOrganizata Joqeveritare “EC  Ma  Ndryshe” në bashkëpunim me Komunën e Mamushës, kanë hapur ekspozitën “A Balkan Tale”, në Qendrën e Kulturës në Mamushë. Ekspozita është pjesë e projektit rajonal me të njëjtin emër, që është financuar nga Komisioni Evropian.Në ekspozitë, përmes 50 fotografive nga pesë shtete të Ballkanit, të realizuara nga pesë fotografë, paraqiten objektet e trashëgimisë osmane në rajon.

Fotografitë e ekspozuara janë një dokumentim i këtyre vlerave që kërkojnë vëmendje të shtuar ndaj parandalimit të degradimit të tyre dhe një thirrje për kujdes institucional dhe shoqëror. Ekspozita do të mbetet e hapur prej 12 deri 18 mars 2014./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Aksident në Prizren, katër të lënduar

Katër persona janë lënduar në një aksident trafiku në rrugën "Wesli Klark" në Prizren. Sipas policisë, aksidenti ka ndodhur mes dy automjeteve, raporton PrizrenPress. "Rr. Wesli...

E diela me diell

Sot në Kosovë do të mbajë mot me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin 3-5 gradë celsius, ndërkaq ato maksimale pritet të arrijnë deri në...

Lajmet e Fundit