2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Në një shtëpi në Prizren konfiskohen dy pushkë e një karikator

Janë konfiskuar dy pushkë automatike dhe një karikator, gjatë bastisjes në shtëpinë e një personi në Prizren.

Me vendim të prokurorit, ky i fundit është dërguar në mbajtje, raporton teve1.info.

“Rr. Alkes Buda, Prizren 28.09.2023 – 08:30. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që në shtëpinë e tij gjatë bastisjes janë gjetur dhe konfiskuar dy pushkë automatike dhe një karikator. Me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë

Më Shumë

Shpërthimi në tregun e kafshëve në Prizren/ Policia jep detaje për rastin

Policia e Kosovës ka dhënë detaje rreth rastit të gjuajtjes së një mjeti shpërthyes në Prizren. Raporti 24 orësh i Policisë thotë se ndodhi shkaktim...

Rruga Zhur-Sharr e bllokuar nga bora, vozitësit në vështirësi të mëdha

Në fund të nëntorit, bora ka zë në befasi institucionet gjegjëse, pasi disa rrugë thuajse janë bërë të pakalueshme. Një rrugë që është e mbuluar...

Lajmet e Fundit