-0.2 C
Prizren
E shtunë, 28 Janar, 2023

Në Prizren aksident mes dy makinave

Aksident-dy veturaNë rrugën “Ukë Bytyqi” në Prizren, raportohet se një veturë me targa të huaja nga pakujdesia dhe mos përshtatja e shpejtësisë së lëvizjes me kushtet e rrugës ka goditur veturën me targa lokale të cilën e drejtonte viktima mashkull shqiptar.

Si pasojë e aksidentit lëndime trupore ka pësuar viktima i cili është dërguar në spitalin e Prizrenit për tretman mjekësor dhe pas tretmanit është liruar në shtëpi.

Më Shumë

Asociacioni i Komunave dhe MFPT-ja përplasen për tatimin në pronë

Çmimi për tatim në pronë është rritur 100 për qind. Ministri i Financave thotë se nuk e ka marrë këtë vendim, ndërsa nga Asociacioni...

Kështu vozit Shyhretja, pamja e saj merr vëmëndje

Këngëtarja e njohur, Shyhrete Behluli, ka posuar një fotografi duke vozitur, shkruan “Kosova Sot Online”. Këngëtarja është fotografua me një vajzë. Shyhretja në fotografi duket thjeshtë...

Lajmet e Fundit