34.8 C
Prizren
E shtunë, 20 Korrik, 2024

Në Prizren aksident mes dy makinave

Aksident-dy veturaNë rrugën “Ukë Bytyqi” në Prizren, raportohet se një veturë me targa të huaja nga pakujdesia dhe mos përshtatja e shpejtësisë së lëvizjes me kushtet e rrugës ka goditur veturën me targa lokale të cilën e drejtonte viktima mashkull shqiptar.

Si pasojë e aksidentit lëndime trupore ka pësuar viktima i cili është dërguar në spitalin e Prizrenit për tretman mjekësor dhe pas tretmanit është liruar në shtëpi.

Më Shumë

Radhë të gjata të kamionëve në hyrje të Kosovës në Vërmicë

Vendimi i qeverisë së Kosovës për të ndaluar qarkullimin e automjeteve të rënda në orët e pikut të temperaturave të larta, për të ruajtur...

Përkujtohen dëshmorët e rënë në ‘Betejën e Rahovecit’

Sot janë përkujtuar dëshmorët Agim Çelaj, Sadik Shala, Afrim Krasniqi, Hamdi Berisha, Habib Berisha, Gani Paçarizi, Liman Gegaj, Ramadan Morina dhe Ruxhdi Gjyliqi,...

Lajmet e Fundit