9.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Në Prizren sot vihet gurthemeli i shtatores së Skënderbeut

Me rastin e Ditës së Flamurit, sot në Prizren vihet gurthemeli i shtatores së Gjergj Kastriotit-Skënderbeut, ora 11:00.

“Vënia e gurthemelit të shtatores së Skënderbeut bëhet te rrethrrotullimi pranë stacionit të autobusëve”, shkruan ‘PrizrenPress’.

Këshilltarët e Kuvendit të Komunës së Prizrenit vitin e kaluar patën miratuar vendimin për ngritjen e shtatores së Skënderbeut.

Sipas tyre, vendosja e bustit dhe shtatores të këtyre figurave të historisë kombëtare e nderon qytetin e vjetër. /PrizenPress.com/

Më Shumë

Prizren, pesë aktakuza kundër shtatë personave, për vepra të ndryshme penale

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se nga prokuroritë Themelore janë ngritur tridhjetepesë (35) aktakuza kundër dyzetedy (42) personave, për vepra të ndryshme penale. Ndërsa,...

Ermal Krasniqi afër marrjes së ftesës nga Kosova

Futbollisti i Cluj, Ermal Krasniqi, është afër që të ftohet nga trajneri i kombëtares së Kosovës për ndeshjet e muajit mars për kualifikimet në...

Lajmet e Fundit