14.8 C
Prizren
E martë, 3 Tetor, 2023

Në shkollat fillore dhe të mesme, përfundon gjysmëvjetori i parë

SamiFrasheri-gjimnaziNë të gjitha shkollat fillore dhe të mesme të Kosovës, përfundoi sot gjysmëvjetori i parë i vitit shkollor 2013-2014. Rreth 400 mijë nxënës dhe mësimdhënësit do të pushojnë deri më 8 janar të vitit të ardhshëm.

Me këtë rast, Ministria e Arsimit, iu uron të gjithë nxënësve dhe mësimdhënësve pushim të këndshëm, njëherësh duke falënderuar të gjithë ata që kontribuuan në mbarëvajtjen e procesit mësimor në këtë gjysmëvjetor. Sipas kalendarit të vitit shkollor, mësimi për gjysmëvjetorin e dytë do të fillojë më 8 janar të vitit 2014.

Arratisja e Radojiçiqit në vitin 2018, Sylë Hoxha: Ka pasur ‘misionarë’ që t’i hiqet fletëarresti, të vijë në Kosovë

Ish kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prizren, Sylë Hoxha, në emisionin “Frontal” të T7 u pyet nëse ka pasur mbështetje ose pajtim politik që...

Prizren, burri sulmon fizikisht gruan dhe djalin e tij

Policia e Kosovës ka njoftuar për një rast të dhunës në familje që ka ndodhur në Prizren. Rasti ka ndodhur më 29 shtator, rreth orës...

Lajmet e Fundit