10.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Në Suharekë u hap ekspozita “ Të drejtat e gruas”

ekspozita-019Drejtoria komunale për Kulturë, Rini, Sport dhe Mërgatë e Suharekës, për nder të 8 Marsit – Ditës Ndërkombëtare të Gruas, ka hapur sot një ekspozitë me punime nga autorë të ndryshëm nga të gjitha anët e botës.

Ekspozita quhet “ Të drejtat e gruas” dhe në të janë të ekspozuara punime me përmbajtje në mbështetje të të drejtave të gruas. Pjesëmarrës me punime në këtë ekspozitë janë artiste nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia, Turkija, Greqia, Argjentina, Urugai, Sirija, Anglija dhe nga Spanja.

Hapjen e ekspozitës e ka përkrahur dhe mbështetur financiarisht Misioni i OSBE-së në Kosovë, përkatsisht Zyra Rajonale në Prizren

Më Shumë

Araujo do të operohet, humbet Kupën e Botës

Qendërmbrojtësi i Barcelona-s, Ronald Arauja ka marrë vendimin për t’u operuar. Uruguajani u dëmtua gjatë grumbullimit me kombëtaren në tendinën e këmbës së djathtë. 23-vjeçari...

39 shoqata sindikale e kanë përkrahur propozimin e deputetit Gola, 663 kundër: Greva vazhdon

Përpjekjet për gjetjen e një zgjidhjeje që do të rezultonte me ndërprerje të grevës në arsim kanë vazhduar deri në orët e vona të...

Lajmet e Fundit