-6.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Në Vërmicë ‘bashkohen’ Policia e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë

Kufiri ne vermicNë pikën kufitare të Vërmicës, ka filluar implementimi i Memorandumit të Bashkpunimit në mes të Policisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë.

Turni i parë i zyrtarëve policor të PK-së, gjegjësisht të njësive rajonale të komunikacionit rrugor, kanë udhëtuar për në Republikën e Shqipërisë,transmeton indeksonline.

Gjatë fillimit të implementimit të marrëveshjes së bashkëpunimit policor kanë marrë pjesë të dy përgjegjësit e Divizionit të Komunikacionit Rrugor të PK-se dhe përgjegjësi i Komunikacionit Rrugor nga Shqipëria.

Më Shumë

Gjykata e Prizrenit ia vazhdon paraburgimin Dibran Hoxhës dhe pesë të dyshuarve të tjerë

Gjykata e Prizrenit ia ka vazhduar paraburgimin Dibran Hoxhës dhe pesë të dyshuarve të tjerë për rastin e vrasjes së 31-vjeçarit nga Kukësi. Në orët...

Rahovec: Arrestohet një i dyshuar për organizim të skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm

Policia në Rahovec njofton se kanë kryer kontroll në tri lokacione mbi dyshimin për organizim të skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm dhe se...

Puhi

Lajmet e Fundit