0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Prizren: Merrnin ryshfet për patentë shoferi, tre veta në pranga

PrangaPolicia në Prizren ka prangosur tre persona të dyshuar për marrje të ryshfetit dhe keqpërdorim të detyrës zyrtare.

Arrestimi i tyre është bërë pas marrjes së informatave se të dyshuarit kanë kërkuar nga ankuesi 1300 euro për t’ia mundësura të hyjë për kushëririn në testin e patent shoferit.

“Janë arrestuar tre të dyshuar pasi që të njëjtit kanë kërkuar nga ankuesi 1300 euro për t’i mundësuar të hyjë në test për patentë shofer në vend të kushëririt të tij i cili gjendet në Gjermani”, njofton Policia e Kosovës.

Ankuesi është ndalur duke hyrë në test. Ndërkaq, me urdhër të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në paraburgim/PrizrenPress.com/

Më Shumë

AAK-ja kërkon që vlera e koeficientit të jetë 130 €, në të kundërtën e dërgon në Kushtetuese

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka paralajmëruar se do ta dërgojë në Gjykatën Kushtetuese Ligjin e Pagave nëse vlera e koeficientit është nën...

Shi e borë javën e ardhshme në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se gjatë javës së ardhshme do të mbajë mot me shi dhe me borë. Të hënën, sipas IHMK-së, në...

Lepuri me doreza

Lajmet e Fundit