10.8 C
Prizren
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Nëntori nis me diell, ky është parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbaj mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Sipas njoftimit të tyre, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë Celsius.

Ndërsa do të fryjë erë nga veriperëndimi me shpejtësi 1-6 m/s.

No photo description available.

Më Shumë

Rikthehet telenovela “Njerëz dhe Fate”?

Telenovela shqiptare “Njerëz dhe Fate” është rikthyer sërish në qendër të opinionit publik dhe artdashësve shqiptarë. Ka qenë aktori Arben Derhemi, i cili më herët...

Për mbrojtje nga ortekët, JICA pyllëzon Restelicën

Agjencia për Zhvillim Ndërkombëtar e Japonisë - JICA, po zhvillon një projekt pune për parandalimin e fatkeqësive dhe menaxhimin e emergjencave. Ky projekt ka...

Lajmet e Fundit