18.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Nesër shënohet 16-vjetori i daljes publike të UÇK-së në Pashtrik

perkujtimiNë fshatin Drenoc të Rahovecit,  nesër  shënohet 16-vjetori i daljes publike të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës(UÇK) në  Zonën Operative të Pashtrikut.

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së në Rahovec, ka njoftuar për mbajtjen e tubimit gjithëpopullor për shënimin e 16 vjetorit të daljes publike të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Zonën Operative të Pashtrikut me 26 prill 1998 në fshatin Drenoc.
Tubimi do të mbahet të shtunën në ora 12:00, në vendin e daljes publike të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Drenoc.

Më Shumë

Mbi një mijë gjoba trafiku të shqiptuara në Kosovë në 24 orët e fundit

Policia e Kosovës në 24 orët e fundit ka shqiptuar 1 mijë e 609 gjoba trafiku. Ndërkaq në raportin 24 orësh të policisë, figuron se...

Kurti: Amerika është mikja dhe partnerja jonë historike

Kryeministri Albin Kurti sot është takuar me nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për Çështje dhe Diplomaci Publike, Elizabeth Allen. Pas takimit, përmes një shkrimi, Kurti...

Lajmet e Fundit