15.8 C
Prizren
E premte, 31 Maj, 2024

Nexhat Daci: Kjo LDK nuk është e gatshme që ta drejtoj pushtetin

Daci-lddGjykata Speciale për gjykimin e krimeve të supozuara të UCK’së duhet të krijohet, por ky është një turp për bashkësinë ndërkombëtare. Kështu thotë Akademik Nexhat Daci.
Daci në emitonin “Antipod” në “1Chanel” ka folur për platformën e koalicionit AAK-LDD, për të cilën thotë se është platforma që duhet ta qeverisë vendin.

Ai thotë se ekipet dy partive më të mëdha në vend janë të cenueshme nga shantazhet, kurs epër ekipin e AAK-LDD thotë që është më pak i cenueshme.

Ai ka thënë po ashtu se LDK’ja, në këtë formacion si është, është e pa gatshme që ta udhëheq vendin.

Akademik Daci ka thënë se ajo çka ndodhi kur ai u largua nga pozita e Kryetarit të Kuvendit ishte një puq.

Duke folur për punën e Qeverisë aktuale, ai ka thënë se kjo qeveri ka edhe punë të mira që ka bërë dhe në këtë rrafsh ka përmendur përfundimin e Pavarësisë së Mbikëqyrur.

Ai haptazi ka kërkuar votën për të në emision dhe beson që më 9 qershor do të jetë në institucione.

Më Shumë

Shyhrete Behluli zbulon të dashurin e vajzës së dytë, Gresës

Këngëtaraj e njohur Shyhrete Behluli përveç në muzikë ajo është aktive edhe në rrjetet sociale. Në rastin e ditëlindjes së vajzës së dytë Shyhretja ka...

Shpetim Duro, trajner i ri i FC Suharekës

Shpetim Duro është emëruar trajner i ri i FC Suharekës. Lajmi e ka bërë me dije FC Suhareka në faqen zyrtare në “Facebook”. "Timonieri nga Shqipëria...

Lajmet e Fundit