17.8 C
Prizren
E enjte, 6 Tetor, 2022

Nga e hëna mbyllet për qarkullim rruga e “Farkatarëve” në Prizren

Komuna e Prizrenit, përmes një komunikate për media, ka njoftuar se të hënën rruga e “Farkatarëve” do të jetë e mbyllur për qarkullimin e automjeteve për shkak të rehabilitimit të rrugës.

Punimet do të vazhdojnë për 5 ditë, shkruan PrizrenPress.

“Të nderuar qytetarë, nga data 29 Gusht 2022 deri më 02 Shtator 2022, Rruga e Farkatarëve (rruga një kahëshe nga Hamami n? drejtim të Shtëpisë së Kulturës) do të jetë e mbyllur për qarkullimin e automjeteve për shkak të rehabilitimit të rrugës, në kuadër të “Rehabilitimi i rrugëve, trotuarëve dhe shesheve në Komunën e Prizrenit”, thuhet në njoftim./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Abrashi për videon e VV-së: E bëmë për t’ia kujtuar opozitës se kush ka qenë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi, ka komentuar videon e publikuar sot nga Lëvizja Vetëvendosje në faqen e tyre zyrtare, ku etiketohen dhe akuzohen...

Çfarë po kurdisin pas kaq vitesh Rozana dhe Noizy?

Dy këngëtarët e hitit “Mr Yesterday”, Noizy dhe Rozana Radi janë rikthyer sërish në qendër të vëmendjes së fundmi. Bashkëpunimet e tyre kanë patur...

Vdekja e turpit!

Lajmet e Fundit