16.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

Nga e hëna mbyllet për qarkullim rruga e “Farkatarëve” në Prizren

Komuna e Prizrenit, përmes një komunikate për media, ka njoftuar se të hënën rruga e “Farkatarëve” do të jetë e mbyllur për qarkullimin e automjeteve për shkak të rehabilitimit të rrugës.

Punimet do të vazhdojnë për 5 ditë, shkruan PrizrenPress.

“Të nderuar qytetarë, nga data 29 Gusht 2022 deri më 02 Shtator 2022, Rruga e Farkatarëve (rruga një kahëshe nga Hamami n? drejtim të Shtëpisë së Kulturës) do të jetë e mbyllur për qarkullimin e automjeteve për shkak të rehabilitimit të rrugës, në kuadër të “Rehabilitimi i rrugëve, trotuarëve dhe shesheve në Komunën e Prizrenit”, thuhet në njoftim./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Sot mbahet koncerti “Shkurte Fejza – 50 vjet, Zëri i Kombit”

Sot në orën 20:00, në sallën e madhe të Pallatit të Rinisë dhe Sporteve, do të mbahet koncerti  “Shkurte Fejza – 50 vjet, Zëri...

Walker: Kosova është një tregim i jashtëzakonshëm suksesi

Ambasadori William Walker është takuar me kryeministrin Albin Kurti. Këtë takim Walker e ka vlerësuar produktiv dhe shumë trë mirë. “Më lejoni të them se...

Lajmet e Fundit