18.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Nga Italia: Conte refuzon kontratën e re me Tottenham, dëshiron rikthimin e bujshëm

Antonio Conte, ish-trajneri i Juventus-it dhe Inter-it në Serie A dhe aktualisht te Tottenham në Premier League thuhet se dëshiron të rikthehet në vendlindje.

Sipas “Calcio Mercato”, Conte dëshiron të rikthehet te Juventus-i. Për këtë arsye ai ka refuzuar nënshkrimin e kontratës së re me Tottenham.

Kontrata aktuale e Conte-s me Spurs përfundon në verën e 2023. 53-vjeçari ka drejtuar skuadrën angleze në 44 ndeshje ne të gjitha garat, nga ku ka arritur 26 fitore, shtatë barazime dhe 11 humbje.

Këtë sezon, Tottenham-i i Conte-s numëron pesë fitore, dy barazime dhe një humbje në tetë ndeshjet e para.

Megjithatë, tekniku nuk duket i bindur për të vazhduar me anglezët.

Conte, ish-mesfushori i Juventus-it nga 1991 deri në 2004, e udhëhoqi skuadrën si trajner nga 2011-14, duke fituar tre tituj të Serie A dhe dy Superkupa të Italisë.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Arrestohet i dyshari i dytë për vrasjen e 26 vjeçarit nga Prizreni

Policia e Kosovës ka arrestuar të dyshuarin e dytë në lidhje me vdekjen e 26-vjeçarit të therur me thikë në Prizren. Siç thuhet në njoftimin...

Rahoveci mirëpret mërgimtarët, u ofron parkim pa pagesë në oborrin e Komunës

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka marrë vendim që parkimi i automjeteve të mërgimtarëve të lejohet edhe brenda oborrit të administratës komunale,...

Lajmet e Fundit