6.8 C
Prizren
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Arrestohen dy persona në Prizren

Dy persona janë arrestuar në Prizren.

Arrestimi i tyre është bërë me urdhër të gjykatës.

Njoftimi

• Rr. Sezair Surroi, Prizren 14.09.2022 – 11:00. Në bazë të urdhëresës së gjykatës është arrestuar i kërkuari mashkull kosovar dhe është dërguar në vuajtje të dënimit.

• Rr. Haxhi Abaz Presheva, Prizren 14.09.2022 – 11:0. Në bazë të urdhëresës së gjykatës është arrestuar i kërkuari mashkull kosovar dhe është dërguar në vuajtje të dënimit.

Çfarë mund të mos keni parë këtë verë te Shatërvani në Prizren?

Më Shumë

Gërxhaliu: Është koha të rriten pagat në sektorin publik dhe privat

Njohësi i zhvillimeve ekonomike në vend, Safet Gërxhaliu, ka thënë se sektori prodhues në Kosovë duhet të mbështetet në mënyrë që të ketë rritje...

Çeku: Kërcënimet ndaj meje, të nxitura nga mediat që kontrollohen nga Vuçiq

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve në Kosovë, Hajrulla Çeku thotë se kërcënimet me jetë ndaj tij nga serbët, janë nxitur kryesisht nga mediat...

Moti për sot

Lajmet e Fundit