6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Nga sot rritje e temperaturave

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur së java e fundit e stinës së dimrit do të vijoj me kushte më të qëndrueshme meteorologjike.

Nga dita e mërkurë, vende-vende parashihen reshje. Temperaturat pos ditës së hënë do të shënojnë rritje, sidomos të atyre maksimaleve.

Minimalet gjatë javës do të lëvizin ndërmjet -7 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-15 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi verilindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-7 m/s.

Më Shumë

Totaj pret ambasadorin suedez, Jonas Westerlund

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pritur në takim sot Ambasadorin e Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund. Sipas njoftimit të komunës, ata...

Vdekja e 17-vjeçarit të Trepça ’89, Agim Ademi dhe lojtarët e dy ekipeve shkojnë te Spitali i Prizrenit

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, është duke qëndruar tek Spitali i Prizrenit pas vdekjes së futbollistit 17-vjeçar të Trepça ’89....

Lajmet e Fundit