0.8 C
Prizren
E premte, 3 Shkurt, 2023

Nis festivali i filmit të animuar në Suharekë

Suhareke-ffa-shtepia e felbahutNë ambientët e Qendrës kulturore “Shtëpia e Felbahut” në Suharekë, mbrëm ka filluar Festivali Ndërkombëtar i Filmit të Animuar (TAFF), i cili do të zgjasë pesë ditë me radhë.

Këtë Festival e shpalli të hapur kryetari i komunës Blerim Kuçi, i cili ka përshendetur pjesmarrësit nga Amerika të cilët janë pjesë e festivalit.

Natën e pare të festivalit janë shfaqur filmat e Nexhat Krasniqit – Nekra, kurse netëve tjera po ashtu do të ketë edhe filma të autorëve tjerë. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Aksion kundër drogës në Prizren: Arrestohet pronari i një lokali masazhi, kapet me kokainë

Një aksion nga Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotikë i zhvilluar të hënën në Prizren ka rezultuar me arrestimin e një personi të...

Mot i vranët e me reshje bore sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë dites do të mbajë mot i vranët dhe me kushte për reshje bore. Sipas IHMK-së,...

Lajmet e Fundit