12.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

Nis festivali i filmit të animuar në Suharekë

Suhareke-ffa-shtepia e felbahutNë ambientët e Qendrës kulturore “Shtëpia e Felbahut” në Suharekë, mbrëm ka filluar Festivali Ndërkombëtar i Filmit të Animuar (TAFF), i cili do të zgjasë pesë ditë me radhë.

Këtë Festival e shpalli të hapur kryetari i komunës Blerim Kuçi, i cili ka përshendetur pjesmarrësit nga Amerika të cilët janë pjesë e festivalit.

Natën e pare të festivalit janë shfaqur filmat e Nexhat Krasniqit – Nekra, kurse netëve tjera po ashtu do të ketë edhe filma të autorëve tjerë. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Vërmicë, parandalohet kontrabanda me ushqime të detit

Në pikëkalimin kufitar të Vërmicës është parandaluar një rast i kontrabandimit të produkteve ushqimore. Dogana ka njoftuar se pas ndalimit dhe kontrollit të një automjeti...

Vdes ish-kryetari i Rahovecit

Ka vdekur ish kryetari i komunës së Rahovecit, Qazim Qeska. Këtë e ka bërë të ditur kryetari aktual i Rahovecit, Smajl Latifi. Ai ka thënë...

Lajmet e Fundit