30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Muja: Votoni kandidatët e PDK-së

tususzKandidatët për deputet të PDK-së në Prizren kanë mbajtur një takim me strukturat e nëndegëve nga Nënkalaja deri në ‘Tusus’.

Në këtë tubim elektoral kanë marrë pjesë pothuaj se të gjithë kandidatët për Kuvend të Kosovës, Naser Berisha, Nait Hasani, Nezir Çoçaj, Zahrije Jusufi, Eidta Tahiri, Luljeta Veselaj- Gutaj, Munir Basha, Irfan Fusha.

I pranishëm në këtë takim ishte edhe Enver Hoxhaj. Kryetari Prizrenit, Ramadan Muja tha se qytetarët e Prizrenit më shumë se kurrë duhet të jenë të mobilizuar dhe të votojnë në radhë të parë për kandidatët e Prizrenit, “sepse vetëm prizrenasit nesër do ta ngrinin zërin në Parlamentin e Kosovës”.

Ai gjithashtu ka kërkuar që së pari të votohet numri 58 numri i PDK-së, ndërsa në anën e djathtë ka kërkuar që të votohet nr 1 e pastaj me radhë, po duke mos harruar kandidatët e Prizrenit.

Ramadan Muja duke folur për PDK-në ka theksuar se ‘Prizreni e ka obligim që të votojë për PDK-në, sepse Universiteti i Prizrenit është vepër e PDK-së”.

Ndërsa Edita Tahiri, duke folur për misionin e PDK-së ka potencuar se Thaçi është i vetmi lider politik në Kosovë që mund të marrë vendime të mëdha , sepse ka vizion dhe qëndrim, prandaj kemi arsye edhe ta kërkojmë votën tuaj për numrin 58.
Ndërsa Munir Basha, ka theksuar se ne si parti konservatore i jemi bashkuar PDK-së sepse është parti e sukseseve.

Në vazhdim kanë shkëputur pjesë nga programi zgjedhor i Misionit të ri të gjithë kandidatët e pranishëm si Zahrije Jusufi, Luljeta Veselaj, Irfan Fusha, Nait Hasani, Munir Basha, Nezir Çoçaj dhe Naser Berisha.

Me këtë rast duhet të veçojmë kandidatin e kësaj zone Naser Berisha, i cili gjatë gjithë kohës sa ka shpalosur disa nga pikët e programit zgjedhor është duartrokitur në shenjë përkrahje dhe mbështetje. Kjo përkrahje për Naser Berishën e ka burimin edhe për faktin se ai gjatë kësaj jave me aktivitetin e tij ka arritur që t’i marrë nga radhët e subjekteve tjera mbi 200 aktivistë të partive tjera, të cilët në këtë tubim u prezantuan si të arritura të PDK-së në këtë fushatë.
Edhe Enver Hoxha ka kërkuar që më 8 qershor në mënyrë sa më masovike të dalin në zgjedhje dhe të votojnë për Misionin e së ardhmes së të gjithë qytetarëve të Kosovës./prizrenpress.com/

Më Shumë

146-vjetori i Lidhjes së Prizrenit, pianistja Lule Elezi dhe Orkestra e Harqeve të Tiranës shkëlqejnë me performancën para prizrenasve

Pianistja Lule Elezi në shoqëri të Orkestrës së Harqeve të Tiranës të udhëhequr nga dirigjenti Oleg Arapi është kthyer në Prizren me një koncert...

Mot me diell sot, temperaturat arrijnë deri në 29 gradë Celsius

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me diell dhe me vranësira të shpërndara. Siç bën me dije Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, temperaturat maksimale do...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit