6.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

NISMA: Keqpërdorime me përfituesit për ndërtimin e shtëpive në Prizren

Dega e Nismës Socialdemokrate në Prizren, të hënën, ka akuzuar koalicionin qeverisës lokal për qeverisje kaotike.

Kjo parti që deri në fund të muajit gusht ka qenë pjesë e koalicionit qeverisës ka theksuar se ka keqpërdorime edhe në Drejtorinë për Punë e Mirëqenies Sociale.

NISMA akuzuar se në këtë dikaster lokal po manipulohet me përfituesit e mjeteve për ndërtimin e shtëpive, për të shkuar edhe më tej me akuza se materiali ndërtimor po përfundon edhe në shtëpinë e drejtorit të DPMS-së.

Ky i fundit ka hedhur poshtë të gjitha pretendimet e NS-së, duke pohuar se procesi i përzgjedhjes së përfituesve për ndërtimin e shtëpive është tërësisht transparent. Ndërkohë akuzat tjera i ka quajtur personale dhe nuk ka pranuar t’i komentojë ato me arsyetimin se janë krejtësisht të pabaza.

Në komunikatën e NS-së, ndër të tjera, theksohet se papërgjegjësia dhe shkeljet e mëdha ligjore dhe keqpërdorimet me mjete financiare janë evidente në Drejtorinë e Mirëqenies Social./Koha Ditore/

Më Shumë

Tuna paralajmëron këngën e re, vëmendje merr komenti i ish-partnerit Cozman

Këngëtarja e mirënjohur, Tuna pas një pauze po rikthehet me një projekt të ri muzikor.Kështu ka njoftuar ajo përmes një postimi që ka bërë...

Në mesnatë përfundon ora dimërore, akrepat lëvizin një orë para

Natën nga e shtuna në të diele, më saktë më 26 mars në orën dy pas mesnate, mbaron ora dimërore dhe fillon koha e...

Lajmet e Fundit